Головна » Про нас » Різне » Види жучків та їх застосування

Види жучків та їх застосування

Сьогодні, коли інформація стала найціннішим товаром, популярними вважаються спеціальні пристрої для підслуховування, або як їх називають в народі - «жучки». Зараз встановити різноманітну прослуховуючу апаратуру може кожен, для цього не треба працювати на розвідку або правоохоронні органи.

Найчастіше для прослуховування використовують такі технічні засоби, як: телефони, спрямовані мікрофони або різні радиозакладки. Незважаючи на Конституцію України, в якій обмеження прав громадян допускається тільки за наявності відповідної санкції суду, цей принцип постійно порушується. Це відбувається через підвищену криміналізації в нашому суспільстві.

«Жучки» не можна назвати сучасними технологіями, звичайно з кожним роком їх функціонал поліпшується, але перші прослуховуючі пристрої з'явилися багато років тому. Де і як вони були розроблені вперше невідомо, але існують «жучки» вже близько 100 років. Особливої ??застосування спочатку вони не мали і найчастіше використовувалися провідними злочинними угрупованнями. Пізніше цей пристрій взяли на озброєння і служби розвідки.
 

Використання жучків

Перша офіційна згадка про «жучках» датована 1972 роком і сталося це в США. Тоді група «активістів», маючи підтримку представників штабу Ніксона, проникла в штаб-квартиру на той момент кандидата в президенти від партії Демократів. Після того, як знайти будь-які документи не вдалося, зломщики встановили в штабі радіомікрофони, які давали їм можливість чути розмови конкурентів. Подія мала широкий розголос, яка, в першу чергу, привела до відставки президента Ніксона. Саме тоді, «жучки» перейшли в арсенал корпоративної та політичної боротьби, що призвело до початку приватного розшуку.

Але минули роки, грифи секретності було знято, і зараз можна знайти масу інформації про вплив жучків на дуже важливі речі.

Наприклад, всім відомий Сталін застосовувати «жучки» відмовлявся багато років. Єдине, що він зробив - це створення кількох «чорних» кімнат, які були повністю захищені від будь-яких прослуховуючих пристроїв. Однією з таких кімнат він зробив вітальню у себе на дачі.

Сигнал не можна було прослухати завдяки постійним шумів, які перебивали будь-які сигнали по всій площі стін, стелі і підлоги. Крім того, ці кімнати щодня перевірялися на наявність прослуховуючих пристроїв.

У той час, як Сталін намагався убезпечити себе від небажаних слухачів, американці працювали над створенням нових і більш досконалих «жучків». До цих пір невідомо, завдяки якій спец службі, КДБ або ЦРУ, належало прослуховуючі пристрій в автомобілі одного з членів ЦП, але завдяки цьому «жучка» було встановлено, що певне коло людей готується до першого державного перевороту в історії Радянського Союзу. І завдяки добутої інформації вдалося уникнути цієї жахливої ??події. Подумайте, щоб сталося, якби в той час здогадалися б перевірити на прослушку автомобіль. Сталося це під час правління Горбачова.

Види жучків

В сучасному світі прослухати чужий розмова - це не проблема для кого б то не було. Досить вивчити схеми і зібрати «жучок» самостійно або доручити цю справу фахівцеві, який збере подібний пристрій протягом кількох годин. Основний модернізацією «жучків» є зміна розміру та способу маскування. В останні роки основний акцент націлений на мініатюризацію всієї радіо техніки.

Але легко не тільки прослухати чужу розмову за допомогою «жучків», а й перевірити приміщення на «жучки».

Найпопулярніші пристрої для отримання інформації про бесіди в закритих приміщеннях:

ТеВиди жучків та їх застосуваннялефонні "жучки"
    
Нічого особливого в цих пристроях немає. Вони вбудовуються в телефон і дозволяють прослуховувати як провідні телефонні розмови, так і розмова який відбувається біля телефону. При перевірці приміщення на прослушку вони будуть виявлені дуже швидко.

Телефони при зовнішній активації

Відрізняється від телефонних «жучків» тим, що не вимагає установки жучка. Прослуховування інформації здійснюється за рахунок зовнішньої активації певними високочастотними коливаннями або перехоплення мікрострумів, які з'являються в електромагнітному полі дзвінка при будь-яких його коливаннях. Подібні мікроструми можна перехоплювати не лише з телефонних, але і з квартирних дзвінків.

Перевірити на прослушку такий спосіб дуже важко, і без спеціального обладнання прослуховування не буде виявлено.

Види жучків та їх застосування

Радіожучкі

До цього типу прослуховуючих пристроїв відносяться мікропередатчікі УКХ-діапазону. Вони можуть бути тимчасовими і стаціонарними. Стаціонарні моделі «жучків» потребують в електроживленні, тому встановлюються в телевізорах, торшери, люстри, розетках та інших побутових предметах. Тимчасові прилади встановлюються в місцях, де їх знайти практично неможливо: в книгах, оббивці меблів, біжутерії і т.п.


   Види жучків та їх застосування
Дуже часто Радіожучкі маскують під сірникові коробки, кулькові ручки, гудзики та інші малопомітні речі. За допомогою таких «жучків» можна перехопити розмову на відстані 20-30 метрів, а радіус передачі інформації обмежується трьома сотнями метрів. Правда, за допомогою проміжних ретрансляторів радіус передачі сигналу можна збільшити в кілька разів, особливо якщо «жучки» встановлюються на металевих поверхнях, які служать додатковим антеною. Головний недолік цих пристроїв в тому, що вони критично обмежені за часом записи, найчастіше тривалість їх роботи обмежена декількома десятками годин.
     Види жучків та їх застосування     
Подібні радиозакладки можуть працювати в досить широкому діапазоні частот, починаючи від 10 МГц і закінчуючи 1000 МГц і більше. Але найпопулярнішими діапазонами вважаються 20 - 25 МГц, 130 -174 МГц і 400 - 512 МГц. Підвищення частоти дозволяє збільшити дальність дії сигналу в бетонних будівлях, але цей процес вимагає наявність спеціальних радіоприймачів або перетворюють приставок до побутових УКХ-приймачів.
Для того, щоб надійніше сховати сигнал передачі, професіонали застосовують такі прийоми: спеціально розтягують спектр сигналу, застосовують здвоєну модуляцію частоти, зменшують подібну потужність із застосуванням проміжних ретрансляторів і т.п. Після таких дій виявити «жучки» досить важко, і без допомоги фахівця перевірити приміщення на наявність «жучків» неможливо.

Види жучків та їх застосування 

 

Стаціонарні мікрофони
 
Такі «жучки» маскуються в самих непомітних місцях приміщення і з'єднуються найтоншими провідниками, які передають сигнал на розташований поблизу пункт прослуховування. Відмінними місцями для установки стаціонарних мікрофонів вважаються ДСП-плити шаф, книжкових полиць і столів, до яких приклеєні пьезо-кристали. Провідники від мікрофонів прокладають під шпалерами, плінтусами або навіть в стіні, і виходять з кімнати разом з телефонним або радіотрансляційних шнуром. Явний недолік цього методу прослуховування полягає в тому, що вимагає багатогодинної роботи для правильної установки, що є частою проблемою, особливо якщо увійти в приміщення у вас немає можливості. Тільки кваліфікований фахівець, провівши перевірку на прослушку, виявить такі мікрофони.

Мережеві передавачі

Ці пристрої працюють на низькочастотних хвильових діапазонах (від 50 кГц до 3000 кГц). Вони встановлюються в різних електроприладах і використовують дроти електророзетки, як лінію активної зв'язку. Явним недоліком цього способу є блокування всієї передачі, при наявності силового трансформатора.

Підведені мікрофони

Такі мікрофони під'єднуються до підсилювача і можуть бути будь-якої конструкції. Основною вимогою для форми таких мікрофонів є відповідність «акустичним щілинах», розташованим в необхідному приміщенні. Для таких мікрофонів найчастіше використовуються вентиляційні шахти, розетки або простір під підвіконням. Але зустрічаються більш унікальні та витончені способи, наприклад: встановлюють мікрофон в замковій щілині, на люстрі, або просвердлюють невеликий отвір під шпалерами. При детальній перевірці на «жучки» ці мікрофони легко виявляються.

Контактний мікрофон

Для таких мікрофонів відмінно підходить медичний фонендоскоп, до якого підключають підходяще прослуховуючі пристрій з чутливим підсилювачем. Правда, бувають випадки, коли досить обійтися звичайним стетоскопом, без застосування електроніки.

Якісними датчиками вважаються пьезо-керамічні головки від програвачів або стандартних пьезо-випромінювачів, наприклад: звукових іграшок, телефонів, сувенірів та електронних годин.

Явним мінусом таких пристроїв вважається посилена сприйнятливість до мікроколивання контактних перегородок. Найчастіше, з цієї причини, контактні мікрофони розміщуються на віконних рамах, для запобігання перешкод через можливі перегородок. Перевірка приміщень на прослушку фахівцями швидко виявить цей пристрій.

Жучки і детективне агентство КОНРАД

Наше агентство пропонує вам перевірку приміщення на виявлення технічних засобів негласного збору інформації. Ми володіємо професійним обладнанням: три валізи техніки. Вартість обладнання становить 25 000 $, що є доказом нашої професійності в цій справі. Є ліцензія видана ДСТСЗІ СБУ.

Робота сканера триває більше двох годин, паралельно з його роботою фахівці нашого агентства ведуть детальний огляд приміщення. Рекомендації-консультації з безпеки.

Вартість перевірки одного квадратного метра на наявність прослуховуючих пристроїв - 10-15 $. Ціна залежить від площі приміщення. Перевірити автомобіль на наявність «жучків» ви можете за 300 $. Якщо ви самі підвезете авто, то вартість перевірки скласти 250 $. Перевірка транспортного засобу займає більше двох годин.