Головна » Про нас » Преса про нашу агенцію » СЛІДСТВО ВЕДУТЬ РЕПОРТЕРИ

СЛІДСТВО ВЕДУТЬ РЕПОРТЕРИ

СЛІДСТВО ВЕДУТЬ РЕПОРТЕРИ

Дуже багато детективні агентства в нашій столиці мають реєстрацію в якості ЗМІ. Саме з скоринкою простого журналіста детективи України проводять пошук мобільних телефонів, а також проводять перевірку наречених і женихів на предмет їх порядності. І все це тому, що займатися приватним розшуком в нашій країні на даний момент просто заборонено. Дана діяльність не легалізована в Україні, тобто немає ще того закону, який би регламентував роботу приватного розшуку. Але от у сищик йдуть ті, хто відрізняється розумом і кмітливістю, тому досить просто можуть знайти вихід зі сформованої ситуації. Вони реєструють свої компанії в якості засобів масової інформації. І майже кожне детективне агентство в нашій країні - це те чи інше видання, що має в своєму арсеналі цілий штат ось таких ось самобутніх журналістів з досвідом оперативних працівників. Їх робота полягає в проведенні стеження, в зборі компромату або ж у перевірки тієї чи іншої інформації. А за документами все це проходить, як «журналістське розслідування.

Дешевше знайти або купити новий мобільник?Дуже часто до приватних детективів приходить на допомогу їх досвід роботи в правоохоронних органах. Приміром, щоб провести успішний пошук вкраденого мобільного телефону, їм не потрібно докладати якихось особливих зусиль, як говорити з цього приводу співробітниця детективного агентства «Конрад» Євгена Сівірская.

- Клієнт надає нам документи на той телефон, який у нього вкрали, а ми переписуємо з нього спеціальний номер. І вже потім через своїх знайомих в міліції проводимо пошук, пробиваємо по базі номерів у спеціальній програмі. Саме так можна і вирахувати місце перебування викраденого телефону, - говорить Євгенія. - Своїм колишнім колегам за надану допомогу ми віддаємо половину свого гонорару. Якщо телефон знаходиться в активному режимі, то він відразу ж починає світитися. І нам вже просто залишається приїхати на те місце і забрати його.

В принципі немає нічого дивного в тому, що при такому розкладі міліція не поспішати приступати до пошуку зниклих телефонів. У моєї знайомої була вкрадена мобіла перед самим нові роком, але ж він був куплений більш ніж за дві тисячі гривень. Вона звернулася до Оболонського районного відділу міліції, але там стали скаржитися на свої невеликі заробітні плати і сказали їй зачекати. А ось в детективному агентстві пообіцяли, що знайдуть пропажу за місяць. Але їй ця послуга коштуватиме близько трьохсот доларів. Така ціна дорожче на тридцять доларів самого телефону. Тобто шукати телефон вигідно тільки в тому випадку, коли він коштує більше трьохсот доларів. І як каже агент розшуку Євгена, міліція не знаходить вкрадені речі просто тому що не шукає їх. «Я сама колись працювала в карному розшуку. Я знаю особисто, як саме розслідується така крадіжка. А ось у детектива є матеріальна зацікавленість. Тому вони і шукають телефони. Якщо міліцію зацікавити парою сотень баксів, то і вони будуть все шукати.

Готельна наречена

Нові замовлення в детективні агентства потрапляють в основному завдяки сарафанне радіо через їх колишніх клієнтів, які цілком задоволені тими послугами, які отримали в детективному агентстві до цього. А основна реклама в основному йде з інтернету. Досить просто знайти компанію у пошуковій системі. І в кожному такому детективному агентстві вас будуть запевняти в тому, що саме у них ви зможете отримати послуги найдосвідченіших і справжніх приватних детективів, а всі інші є шахраями і шарлатанами. Звідси можна зробити висновок, що на загальну думку всіх опитаних нами детективів, можна довіряти тільки тим компаніями, які хоча б спробували легалізувати себе, оформивши свою контору в якості засобів масової інформації. Також дуже важливим моментом тут є і те, що у своєму минулому кожен сищик був співробітником правоохоронних органів. Але, незважаючи на всі свої минулі бойові заслуги, приватним детективам досить часто доводиться просто займатися банальною стеженням за невірним чоловіком. І пов'язано це якраз саме з тим, що їм поки заборонено займатися розслідуванням більш серйозних питань, таких як вбивство або ж озброєний грабіж. Тому немає ніяких інших варіантів, як просто все своє умінням спрямувати саме на любовні пристрасті своїх клієнтів.

Подвійні агенти довго не працюють

Але якось останнім часом все гостріше стоїть для киян питання, пов'язане ні з їх сімейним негараздами, а з власним бізнесом. І саме бізнесмени все частіше і частіше звертаються в детективні агентства зі своїми труднощами. Вони можуть замовити проведення перевірки своїх партнерів на предмет чесності. І якщо є якісь підозри, то неодмінно подзвонять детективам. Також може проводитися фото- відеоспостереження за людиною або ж проводиться перевірка офісу на предмет пошуку жучків. Також в процесі проведеного розслідування дуже часто виявляються подвійні агенти, які попутно працюють на компанію-конкурента за певну винагороду.

- Був у нас такий випадок одного разу, коли одна досить велика компанія в Києві оформила замовлення на те, щоб виявити того, хто зливав всю інформацію конкурентам, - ділиться з нами детектив Євгена Сіверська. - Наші фахівці зайнялися цим питанням. І через певні канали зв'язку нам стало відомо, ким саме є цей працівник. Виявилося, що він просто засланий козачок конкурента. Природно, що для нього все це закінчилося звільненням, а фірма змогла зберегти всі свої секрети.

Як каже Євгенія, детективи інколи вимушені також займатися і перевіркою документів на предмет їх автентичності. У цій ситуації детективи тоді просто звертаються до графологам. І не рідко бувають випадки, коли клієнти просто починають вимагати проведення прослушки телефонної розмови або ж перегляду кореспонденції їх конкурента. А ті підприємці, які найбільш близькі до злочинного світу, навіть просять, щоб ми вкололи їх співробітнику сироватку правди. Але природно, що ми не можемо йти на такі заходи. Єдине, що ми можемо запропонувати в такому випадку - це проведення перевірки людини на детекторі брехні.

Також у переліку послуг приватних детективів завжди можна знайти послуги, які передбачають проведення перевірки няні або гувернантки на їх порядність. Таким чином, одного разу співробітникам детективного агентства «Конрад» прийшло розплутувати досить заплутана справа, з'ясовуючи, куди саме ведуть сліди таємничих любовних листів, які з певною регулярністю потрапляли подружжю з найбільш незрозумілих і невідомих їм адрес. У результаті виявилося, що за всім цим стоїть їх домробітниця, молода дівчина на ім'я Ірина, яка шалено закохалася в господаря квартири. Але вся справа в тому, що він був одружений. Ось вона і вирішила домогтися його уваги до себе, таким чином, посваривши його разом з дружиною. До цього Іриною була зламана їх електронна пошта, після чого вона і стала засипати їх любовними листами. Дружина побачила в цьому не загрозу того, що її чоловік з кимось зустрічається, а саме те, що і відбувалося насправді, тому й звернулася в детективне агентство. Сищикам достатньо було просто простежити IP-адресу, щоб обчислити Ірину. Після цього за свої палкі почуття Ірина отримала розрахунок.

Дівчина без певного місця проживання знайшли за відеокамерами на вокзалі

Найдорожчою послугою в детективному агентстві є проведення розшуку людей. Тільки один день роботи в даному напрямку може обійтися клієнту в одну тисячу доларів. Зазвичай замовляють провести розшук зниклих дітей або дорослих, але також можуть попросити знайти людину, з якою з якихось причин були розлучені замовники. А також бувають і дуже романтичні замовлення.

- Був у нас один випадок, який ми назвали «дівчина без адреси». Один молодий хлопець проїжджав транзитом через нашу столицю. А ось на вокзалі він познайомився з дівчиною. Вони погуляли разом кілька годин, після чого він сів у свій поїзда і помчав додому. Але вже в Тернополі він зрозумів, що шалено в неї закохався. Йому довелося звернутися до нас, щоб вирішити свою проблему. Але як виявилося, він не знав не тільки її адреси, але навіть імені не запитав, - згадує цей випадок Євгена Сіверська. - Ми проаналізували цю ситуацію і вирішили, що треба починати пошук з перегляду всіх записів відеокамер, які встановлені на вокзалі. Ми доклали чимало зусиль, але змогли добути ті самі записи, зроблені в ту ніч. Після того, як ми переглянули цілі кілометри плівок, все-таки змогли з'ясувати, з ким саме гуляв молодий чоловік, знайшовши запис, на якому вони були зафіксовані разом. Природно, що це значно спростило наші пошуки. За відеокамері ми змогли простежити практично весь шлях цієї незнайомки, встановивши, що вона вирушила з Києва на поїзді до Москви. Але ця інформація вже постуділа запал хлопця, який скасував свої подальші пошуки. Ця процедура йому обійшлася у дві тисячі гривень і в п'ятсот доларів.

Закон не детективам писаний

На сьогоднішній день в Україні немає таких структур, як детективне агентство. У втім немає і агентств нерухомості. Просто проблема в тому, що не існує законів, які б регламентували їхню роботу. А всі ті спроби, які робилися, щоб прийняти закон, були однократними, але кожен раз все це закінчувалося тим, що провалювалося просто. Останній раз це була спроба депутата Мойсика в березні минулого року. І не дивлячись на те, що міжнародні організації вже достатньо давно і дуже настійно рекомендують Україні вирішити це питання і зробити приватний розшук легальним, оскільки це є одним з основних методів боротьби з корупцією, поки все стоїть на одному місці. Не виключено, що саме це і заважає прийняти цей закон. Але при цьому парламентський комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності все одно продовжує вести контроль навіть тієї діяльності, яка ще толком то і не існує. І плюс до всього цього на законодавчому рівні нашої країни строго заборонено займатися детективною діяльністю колишнім найманцям.

Якщо уважно розглядати всі положення представлених законопроектів, то вони дуже схожі. Таким чином, приватним детективом може бути тільки громадянин України, який має профільну вищу освіту, а також відрізняється хорошим психічним здоров'ям, не має ніяких судимостей, чи не перебуває на державній службі. Але ще перші законопроекти на цю тему вимагали того, щоб всі детективи мали в обов'язковому порядку досвід роботи в правоохоронних органах, в останньому ж законопроекті ця вимога була скасована. Але хоча б дали дозвіл приватним детективам проводити пошук зниклих людей, майна, тварин, здійснювати збір інформації, щоб клієнт міг звернутися до суду. У тому числі вони можуть допомагати клієнту в підготовці переговорів і допомагати у зборі біографічних даних власної сім'ї. Також в цих законопроектах було дозволено проводити опитування людей і здійснювати листування з самими різними інстанціями, вести візуальне спостереження за людьми і будівлями, а також проводити вивчення документів. І якщо в перших законопроектах було дозволено використовувати приватним детективам оптичні пристрої та радіопристрої, а також і інші технічні засоби, то вже в останньому законопроекті це категорично заборонялося. Крім цього в перших законопроектах було запропоновано дозволити приватним детективам в деяких випадках використовувати вогнепальну зброю разом з гумовими кийками та наручниками, в тому числі сльозоточиві речовини та багато іншого. А ось уже остання редакція не містила жодного слова з цього приводу. Але там було прямо заборонено використовувати хімічні та психотропні препарати.


10 лютого 2010р.
Автор: Сергій ОДАРЕНКО