Головна » Про нас » Преса про нашу агенцію » Приватний детектив по-українськи

Приватний детектив по-українськи

Arguments and Facts in Ukraine № 16 on April 21, 1910

Фото: За «половиною» потрібне око та око

Приватний детектив по-українськи



Чи стане приватний розшук в Україні законним?

Поки це питання більшою мірою хвилює депутатів, ніж самих представників приватного розшуку. Але і в його піднятті немає нічого дивного, адже досі приватні детективи лавірують між тим, що дозволено і тим, що не заборонено. А за таких умов вкрай складно зрозуміти, наскільки вони дійсно переступають закон, якого поки в принципі і не існує. Але в кожному разі, незабаром діяльність детективів повинна вийти на світло.

Чи виявляться детективи в рамках?

При все вище сказане не варто все таки стверджувати те, що детективи дійсно ведуть підпільну роботу. Якщо їх діяльність ще поки не врегульована законом, а деякі дії знаходяться поза правовим полем, то це ще не означає, що робота приватного розшуку є забороненою. Наприклад, їм просто на даний момент не можна проводити прослушки приміщень і вести відеозйомку об'єктів, як пояснює дану ситуацію юрист Ігор Маловський.

Але дане питання вже знаходиться на стадії свого рішення, за рахунок того, що дванадцятого квітня в парламент все-таки потрапив законопроект, який і має своєю метою зробити роботу сищиків цілком легальною. І варто сказати про те, що при прийнятті закону «Про приватну детективну діяльність» сищикам буде дозволено проводити відеозйомку і робити аудіозаписи. Але вони повинні будуть працювати вкрай акуратно відносно простих громадян, не лізти в особисте життя і не цікавитися політичними і релігійними поглядами людей. Звичайно, самі детективи не знаходяться в дикому захваті від подібних змін у законі, оскільки в цьому випадку вони опиняться під чітким контролем і наглядом співробітників МВС. І якщо ними буде зробити хоч якийсь крок за виставлені кордони, то це неодмінно призведе не до найбажанішим наслідків.

Однак, автор законопроекту депутат Володимир Мойсик уважно вивчив ситуацію у колег за кордоном, де вже давно є закони, які зробили роботу детективів легальною. І він бачить певні плюси в такому повороті подій. Справа в тому, що в такій ситуації налагоджується щільне взаємодія між співробітниками правоохоронних органів і приватними детективами. Це стимулює державних службовців до більш відповідального підходу у виконанні їх обов'язків. Одним словом, з погляду держави, присутні тільки плюси.

Ревнивці отримають сервіс

Враховуючи той факт, що в Україні ніхто не реєструє детективні агентства, то і немає нічого дивного, що ніхто не знає їх точну кількість. Але якщо подивитися на неофіційні дані, то їх число досягає близько двох тисяч. При цьому вони мають постійний і стабільний приплив клієнтів. І найбільш частими з них є приватні особи, особливо ті, які хочуть знайти старих друзів, з'ясувати, що сталося з першою любов'ю, куди пропав колишній чоловік, і чому він не платить аліменти, а також, як зустрітися з улюбленою зіркою кіно або естради . Природно, що даними питаннями однозначно не будуть займатися правоохоронні органи. От і залишається єдиний і вірний вихід - детективне агентство.

Не менш хвилюючий громадськість питання пов'язане з викриттям невірних подружжя. І часом для цього достатньо всього то кількох оперативних і професійних дій. Але часом може знадобитися тривала підготовка. І це займе дуже багато часу. Тому завжди потрібно бути готовими до того, щоб запастися терпінням і дочекатися свого результату, а не чекати, що приватний детектив - це чарівник. І не варто думати, що послуги детективних агентств - це дешеве задоволення. Якщо ви вирішили знайти людину, то повинні будете заздалегідь приготувати близько двохсот п'ятдесяти - п'ятисот доларів. А от щоб з'ясувати, наскільки вірна вам ваша друга половинка, потрібно не менше трьохсот п'ятдесяти доларів на добу.

Величезну активність на даний момент проявляють і підприємці, які хочуть максимально убезпечити свій бізнесу від різного роду шахраїв, комерційного шпигунства, фінансових махінацій та інших не найприємніших речей, з якими вони не рідко стикаються. Також підприємці просять провести збір інформації про конкурентів, партнерів, співробітників. А розкрити злочин на місці не рідко допомагає використання детектора брехні. Але така послуга коштує півтори тисячі гривень. Часто детективи рекомендують таким своїм клієнтам також проводити перевірку приміщень на виявлення підслуховуючих пристроїв. Ціна питання становить десять доларів за дослідження одного квадратного метра. Але ви зможете бути спокійні, що вас ніхто не підслуховує і ніхто за вами не стежить.

Чи можна взяти на місці злочину?

Кожен, хто стає жертвою того чи іншого злочину, прагне до того, щоб винуватець події бал покараний якомога швидше. Але будь-яке розслідування - це не найлегший процес, що вимагає часом неймовірних зусиль і витрат часу, особливо, коли стоїть завдання взяти на місці злочину. Але саме застукати на місці злочину прагнуть ревнивці, які не тільки замовляють виявлення зради своєї другої половинки, а й намагаються за допомогою детективів спровокувати його або її на зраду, що також присутній в переліку послуг детективних агентств. Але в практиці детективного агентства «Конрад» було замовлення, який був пов'язаний саме з виявленням зради. Чоловік почав підозрювати свою дружину в тому, що вона зустрічається з іншим чоловіком. Звичайно, підстав для таких підозр було предостатньо. Але якого ж було здивування чоловіка, коли з'ясувалося, що його дружина просто почала вести свій власний бізнес, чим і пояснювалися її пізні повернення додому, а також всі нові прикраси та вбрання.

А є ситуації, які можна використовувати в якості сюжету для кіно. Одного разу в детективне агентство звернувся інший чоловік, який просив провести спостереження за одним об'єктом. Цей об'єкт ніби відчував, що за ним стежать, тому що постійно намагався сховатися навмисно. Все стало на свої місця, коли з'ясувалося, що чоловік замовив стеження за самим собою.

Доводиться детективам грати і інші ролі, тимчасово влаштовуючись на чужу роботу під прикриттям. Так було заплановано і цього разу з метою з'ясувати, хто саме із співробітників компанії веде комерційне шпигунство. І все б пройшло просто ідеально, якби керівник, знайомлячи персонал з новим співробітником не оголосив, що тепер співпрацює з детективним агентством.

А як у них?

Діяльність приватних детективів вже дуже багатьох країн обумовлена ??в законі. Природно, що це значною мірою відбивається на загальній картині їх роботи, яка сильно відрізняється від того, що відбувається в Україні. Приміром, у Росії після підписання такого закону в перші два роки відкрилося ще більше шести тисяч агентств. А у Великобританії їх кількість в два рази перевищує число поліцейських. І всі ці факти йдуть як пояснювальної записки до законопроекту України.

Автор статті - Анна ГончаренкоВикористаний матеріал детективного агентства «Конрад» (http://www.dobrobut.biz.ua/)

 

Детективів заженуть в рамки