Головна » Про нас » Преса про нашу агенцію » Приватний розшук поспішає на допомогу

Приватний розшук поспішає на допомогу

Приватний розшук поспішає на допомогу

Послуги детективних агентств затребувані, але все ще нелегальні

Аліна ПОЛІЩУК

По всьому світу відбувається поступовий попит на послуги приватних детективів. І якщо вірити останнім даними, то близько сімдесяти відсотків жителів Сполучених Штатів, а якщо бути ще точнішим, що саме підприємців вважають кращим звернутися в детективне агентство, ніж піти в поліцію. Якщо ж говорити про Європу, то там кожен десятий житель хоча б один раз користувався послугами сищиків в області стеження або ж при необхідності проведення розшуку. Українці також вважають за краще довіряти свої таємниці і проблеми детективам. Відповідно до статистики, в детективні агентства вже зверталося більше, ніж п'ятнадцять відсотків громадян України, а в планах скористатися їх послугами було у кожного п'ятого українця. Але поки надання послуг детективними агентствами нашої країни відбувається на свій страх і ризик через те, що на даний момент цей ринок є нелегальним, якщо вже говорити на дану тему прямо.

Але які ж конкретно послуги на даний момент надають наші українські холмси? Їх перелік з одного боку вкрай не великий, але при цьому неймовірно різноманітний. Саме в детективному агентстві ви може замовити розшук в будь-якому його прояві, а також якщо вам потрібно встановити факт подружньої невірності, то цю послугу вам також нададуть саме тут. Проведення збору інформації та організація фото- відеоспостереження є прерогативою сищиків. у тому числі вони ведуть і бізнес-розвідку. «За нашою власною статистикою серед лідерів замовлень на даний момент знаходиться вирішення сімейних питань. Якщо говорити конкретніше, то люди просять надати їм доведення або спростування подружньої зради, - говорить на цю тему керівник детективного агентства «Коград» Юрій. - І якщо, наприклад, на тому ж Заході дана послуга користується великою популярністю тільки в зв'язку з певними меркантильними цілями, коли люди хочуть просто подати на розлучення і отримає частину спільної власності, то наші люди прагнуть замовити дану послугу заради власного заспокоєння. Була у нас якось одна ситуація, коли клієнт замовив нам провокацію власної дружини на зради. Ось такий у нього слов'янське сприйняття світу: необхідно було знати, наскільки він може довіряти своїй другій половинці ». І в таких умовах, скажімо, просте спостереження буде варто для клієнта порядку від двохсот до шестисот доларів на добу, а проведення фото або відео спостереження за своєю другою половинкою обійдеться ще плюсом ста доларів на добу. Загалом же все подібне розслідування буде коштувати від п'ятисот доларів на добу. Межа вже визначається фінансовими можливостями самого клієнта.

За словами Юрія, послугами розшуку користуються досить часто. І шукають не тільки свою кохану дівчину або ж старого однокласника, з яким давно не бачилися. Не рідко можуть звернутися в детективне агентство і ті громадяни, які просто не можуть знайти своїх рідних і близьких при долі міліції. «Майже для дев'яноста відсотків таких людей наша участь стає рятівним колом і найкращим виходом із ситуації, що склалася, - говорить Юрій, - оскільки в правоохоронних органах в нинішній економічній ситуації немає ніякої зацікавленості та мотивації, щоб витрачати свої сили і нерви на проведенні таких непростих операцій . Розшук ж може тривати кілька місяців, а результат при цьому може виявитися нульовим. Ми ж у таких випадках за свою роботу отримуємо живі гроші, які є найкращим стимулом для проведення всіх необхідних робіт, в яких важливо отримати конкретний результат ». Також дуже часто звертаються з такими питаннями, як пошук свідків дорожньо-транспортної пригоди, ну або будь-якого іншого події. Ці свідки необхідні для того, щоб захистити клієнта в суді. І залежно від того, наскільки складним є замовлення нашого клієнта, детективи готові брати суму в розмірі від двохсот п'ятдесяти доларів. Але є й особливо заплутані випадки, коли доводиться виїжджати в іншу країну або ж іти на співпрацю з правоохоронними органами. У цьому випадку плата може сягати від тисячі і до п'яти тисяч доларів.

«Нам часом замовляють проведення відеоспостереження у власній квартирі, - говорити Юрій, - коли хочуть провести стеження за тим, як поводиться в будинку прибиральниця або ж няня. Але в останні час також дуже багато компаній просять провести установку камери в офісі, щоб була можливість вести контроль роботи власного персоналу ». Взагалі ж самі детективи помічають, наскільки активними в плані використання їх послуг стали представники бізнесу. Наприклад, великою популярністю користується така послуга, як проведення збору інформації, а раніше її більше любили колишні дружини, які цікавилися фінансовим становищем своїх колишніх подружжя-аліментників або ж женихів з-за кордону. Але на сьогоднішній день запит на збір інформації про певний людині найчастіше роблять великі компанії, які виробляють набір персоналу на особливо відповідальні посади або ж на керівні пости. І перш ніж прийняти на роботу певної людини, керівник компанії неодмінно буде перевіряти його. Це ж відноситься і до нових ділових партнерів. Те ж саме роблять і банківські структури, що займаються видачею кредитів. Якщо ж запит на дану послугу носить стандартний характер, то вартість такої роботи складе близько двохсот - трьохсот доларів. Якщо ж ситуація складніша, коли йдеться про корпоративне інтересі і етики, то тут ціни виростають до однієї - двох тисяч доларів. Найчастіше в детективному агентстві відсутня якась конкретика в плані цін, поки приватний детектив не впізнає всі подробиці замовлення. Тут велику роль відіграє складність заявки, а також те, які саме джерела буде використовувати детектив, виконуючи ту чи іншу задачу. Дуже велику роль в цьому питанні відіграє навик детектива взаємодіяти з певними інформаторами. І саме у зв'язку з цим в детективних агентствах найчастіше працюють колишні співробітники правоохоронних органів.

А от відносно повноважень, якими наділені сищики України можна сперечатися дуже довго і наполегливо. Якщо враховувати неофіційні дані, то на сьогоднішній день в країні працює близько двох тисяч приватних детективних агентство і агентів, половина з яких розташовується в Києві. А от всі інші в основній своїй масі працюють в інших великих містах, розташовані в Східній Україні. Цей вид діяльності є досить прибутковим. Середній дохід кожного приватного детективам може досягати близько п'ятисот тисяч або одного мільйона доларів на рік. Звичайно, все залежить від того, наскільки багато працює сищик і які обсяги він виконує. Але при всьому при цьому український бізнес у приватному розшуку значно відрізняється від усього того, що відбувається в інших країнах. Тут він ніякого врегулювання з боку законодавства.

За великим рахунком, на даний момент в нашій країні не заборонена детективна діяльність як така, а тільки її певні елементи. Наприклад, не можна порушувати таємницю листування або ж прослуховувати чужі розмови по телефону. У тому числі заборонено проникати в таємниці чужої кореспонденції, яка може передаватися будь-якими шляхами, в тому числі і через комп'ютер. Але з іншого боку, діяльність детективних агентств є абсолютно незаконною навіть в тій ситуації, коли вона належить до зовсім безневинним речам, таким як, проведення перевірки подружньої невірності або тих даних, які вказані в чиїйсь автобіографії. Відповідно до статті тридцять два Конституції нашої країни заборонено абсолютно будь-яке проникнення в особисте або ж сімейне життя будь-якої людини, що проживає в нашій країні. І немає ніяких можливостей проводити збір, а також потім використовувати конфіденційну інформацію про людину, поки він не дасть на те своєї згоди. Таке виняткове право мають тільки представники правоохоронних органів, які можуть на підставі закону вести зовнішнє спостереження за фізичними особами та проводити збір докази їх неправомірних дій.

«Основний парадокс полягає в тому, що для проведення якихось робіт відповідно до закону, приватні детективи самі повинні ховатися, - робить висновки з цього питання Юрій Конрад. - Наприклад, наше детективне агентство має реєстрацію в якості видавничого центру, а щоб отримати якусь інформацію, ми просто проводимо журналістське розслідування. Маючи посвідчення журналіста, ми все-таки отримуємо певні права і повноваження, які дозволяють нам проводити збір інформації. Інші наші колеги реєструються як консалтингових компаній, фірм, які проводять консультації, як охоронних бюро або ж адвокатських компаній. При укладенні ж договору з клієнтом ми пишемо, що надаємо йому «Інформаційно-консультаційні послуги» або ж «надаємо приховану охорону».

Дуже цікавим є той момент, що існує світовий досвід ведення детективної діяльності та її правового регулювання. Причому цей досвід досить багатий. В інших зарубіжних і розвинених країнах детективи дуже часто стають не конкурентами, а співробітниками правоохоронних органів, навіть їх потужною опорою. У тій же Америці чи Німеччині зі Францією у тих сищиків, які мають офіційну реєстрацію, є жетони, які дуже схожі на жетони поліцейських. І вони можуть їх пред'являти, що дає їм право проводити збір інформації для повноцінного розслідування. У тому числі такі детективи беруть активну участь у розслідуванні самих дрібних нюансів, що дуже сильно підвищує відсоток розкриття злочинності.

Наприклад, у Сполучених Штатах, список наявних повноважень детектива безпосередньо залежить від того, яку кваліфікацію він має. Наприклад, клас «А» дозволить вести тільки збір інформації. І такі детективи в основному займаються розслідуванням подружніх та інших сімейних питань. А детективи, які мають категорію «С» навіть можуть носити зброю, проводять розслідування, можуть затримати підозрюваного, щоб потім передати його поліції. І таким чином, вони прирівнюються до співробітників правоохоронних органів. Такі ж повноваження мають і англійські детективи, які можуть самі проводити розслідування в кримінальних питаннях, можуть затримати злочинця і передати зібрані матеріали до суду. Але вони не можуть проводити обшуки і арешти.

 

Приватний розшук поспішає на допомогу