Головна » Про нас » Преса про нашу агенцію » Холмси за викликом. Серед українців зростає попит на послуги приватних детективів

Холмси за викликом. Серед українців зростає попит на послуги приватних детективів

Холмси за викликом. Серед українців зростає попит на послуги приватних детективів

Холмси за викликом. Серед українців зростає попит на послуги приватних детективів

Тихіше води. Більшу частину розслідування сищик з агентства «Конрад» Головне в роботі детектива - бути непомітним

На сьогоднішній день великим попитом користується послуга детектива на українському ринку. Ті делікатні питання, за які не стане братися доблесна міліція, це якраз їх фронт роботи, за який і готові братися сищики.

Одна з гувернанток (не називатимемо її ім'я) в Києві шукала роботу. І з цією метою вона вирішила звернутися в кадрове агентство. Але коли там її попросили показати рекомендації, дані на минулому місці роботи, то жінка сказала, що у неї їх немає, тому що всі папери були загублені. У цьому агентстві тільки розвели руками, але звернулися в детективне агентство з проханням перевірити цю панянку. Сищики провели сові розслідування і з'ясували, що дама трудилася в певних місцях, що у неї немає ніяких судимостей, в тому числі вона не має і заборгованостей по кредитах. Також вони провели спілкування і з батьками дітей, за якими раніше доглядала гувернантка. «Тільки після того, як на мене отримали найповніше досьє в детективному агентстві, я змогла отримати роботу», - розповіла нам сама дівчина. Хоча спочатку така ретельна перевірка обурила даму. Але прийшов момент, коли їй самій довелося звернутися в детективне агентство.

Дівчина почала купувати квартиру, але не стала користуватися послугами ріелторів, а зв'язалася безпосередньо з господарем квартири. Вона просто вирішила таким чином заощадити трохи. «Я дуже сильно боялася того, що мене обдурять, - зізнавалася вона нам. - І згадала, що мене саму перевіряли кадровики, використовуючи послуги приватного детектива. Тому й сама звернулася до них ». Така послуга обійшлася дівчата в дві тисячі гривень, за що вона отримала інформацію по всій документації квартири. Ніяких сумнівів більше не залишилося. «Те спокій, який я отримала, дійсно варто було тих самих грошей, які заплатила детективам», - вважає дівчина.


Холмси за викликом. Серед українців зростає попит на послуги приватних детективівРозшук людей. Дівчина Анна з Криму вирішила скористатися послугами приватного розшуку, щоб знайти свого коханого, з яким багато років тому у неї був втрачений зв'язок. Детективи відмінно виконали свою роботу і знайшли хлопця, у якого вже виявляється була сім'я.

Незважаючи на той факт, що детективи опинилися поза законом, їх послуги в Україні неймовірно затребувані. Дана галузь переживає на даний момент свій розквіт. І якщо враховувати дані Всеукраїнської асоціації приватних детективів, то тільки за останні два роки кількість подібних детективних агентство в нашій країні збільшилася не більше, не менше, але в десять разів. Їх зараз вже близько п'ятисот налічується по всій країні. А от скористатися їх послугами з найрізноманітніших приводів і причин вже встигло близько п'ятнадцяти відсотків українців.

Щоб не бути покараними, сьогодні детективні агентства просто змушені приховувати свою діяльність за вивісками простий охоронної фірми, а також різних консалтингових компаній, а часом і засобів масової інформації. Поки не існує той самий закон, який би міг регламентувати їх діяльність. А ось, наприклад, в Росії він існує вже досить давно, з 1992 року. Природно, що в основній своїй масі більшу кількість співробітників таких агентств не є ні консультантами, ні журналістами. А всі вони відпрацювали по багато років у правоохоронних органах. «Зазвичай в результаті відставки з міліції йдуть працювати в охоронну фірму, або ж в приватне детективне агентство, - пояснює дану ситуацію начальник міністерства внутрішніх справ управління зі зв'язків з громадськістю. - У мене особисто є багато знайомих, які зараз вже займаються чесним розшуком. Але мушу зазначити, що за законом ця діяльність поки ніяк не регулюється ».

У тому числі часті детективи також можуть братися і за ті замовлення, які носять інтимний характер. До цих замовленнях належить виявлення позашлюбного зв'язку або розслідування подружньої невірності. причому в у всіх цих випадках клієнт отримує повний фото- відеозвіт, який і буде підтверджувати або спростовувати всі можливі підозри. Але детективи ніколи не стануть братися за проведення оперативно-слідчих дій. «Тут відіграє велику роль саме питання легалізації детективної діяльності. На даний момент він є дуже спірним і неодмінно потребує дискусії », - вважає начальник МВС. Але незважаючи на все це, вже тільки за останній місяць близько трьохсот колишніх співробітників правоохоронних органів, а також спеціальних служб і розвідки проявили своє сильне бажання зайнятися проведенням приватного розшуку, для чого і звернулися до Асоціації приватних детективів. «Більше тридцяти таких звернулися до нас, вже знайшли свою роботу і влаштувалися на неї», - ділиться з нами президент даної асоціації.


Холмси за викликом. Серед українців зростає попит на послуги приватних детективів

 І сам детектив Юрій Конрад колись був співробітником карного розшуку. Але після того, як він вийшов на пенсію, то відкрив своє власне детективне агентство «Конрад», яке офіційно зареєстровано, як консалтингова компанія. «Ніхто не готовий дати детективам права вникнути в чуже життя, - говорити Юрій на цю тему. - І це зрозуміло, оскільки безпосередньо йде порушення конституційних прав людини ». І в даній ситуації вкрай складно буде обійтися без внесення поправок і в саму конституцію.

Детективи на ставці

Але при всьому при цьому, незважаючи на всю нелегальність детективного агентства, це анітрохи їм не заважає робити свою роботу і співпрацювати з різними корпоративними клієнтами, заробляючи тим самим дуже непогані гроші. Приміром, на даний момент однією з найбільш популярних послуг є рішення різних особистих питань та забезпечення безпеки власного бізнесу. Для цього деколи використовується саме перевірка на поліграфі або детекторі брехні, як його ще називають. Дану процедуру можуть замовити, щоб провести перевірку претендентів на різні посади. І вартість тесту в даному випадку обійдеться клієнтові в сто п'ятдесят - двісті доларів. Якщо ж буде проводитися повноцінне службове розслідування, наприклад, за фактом виробленої крадіжки, то в цьому випадку вартість даної послуги буде збільшена до трьохсот доларів за проведення перевірки однієї людини. «Також ми проводимо перевірки приміщень на предмет їх прослуховування, - відповідає на наші запитання детектив Криворчук. - Часом доводиться проти партнерів-шахраїв застосовувати і чорний піар ». Простіше кажучи - це просто шантаж. Також сищики проводять пошуки компромату на тих підприємців, які перебувають у боргах, після чого їм стає набагато вигідніше, якнайшвидше віддати всі свої заборгованості, ніж отримати якусь розголосу з приводу своєї діяльності.

Але в детективне агентстві «Конрад» також беруться проводити і більш складні процеси. Наприклад, вони можуть почати розслідування, щоб знайти «крота» в компанії - людини, яка займається зливом важливої ??інформації конкурентам. Для цього детективи проводять впровадження своїх співробітників у компанію клієнта, щоб уже в процесі своєї діяльності він міг знайти шпигуна. «Але найскладнішим у всьому цьому є саме впровадження розвідника в середу конкурентів», - розповів нам керівник агентства Юрій Конрад. Щоб провернути цю справу, необхідно затратити кілька тисяч доларів.

Але ж ще крім усього це необхідно і самому приватному детективу кожен місяць проводити виплату заробітної плати, розмір якої складає близько двох - трьох тисяч доларів. І це ще без урахування тих витрат, які йдуть на проведення самого розслідування, яке проводитиметься в деяких випадках може просто роками. У зв'язку з цим фактом найчастіше замовниками таких послуг і клієнтами детективних агентств стають досить заможні люди, а також підприємства.

А ось просто на свій насущний хліб детективам можна заробити набагато простіше. «Основна частина розслідувань доводиться на проведення перевірок того, як саме живе дитина або ж на з'ясування порядності ділового партнера, також ми часто проводимо розшук людей або ж перевіряємо сімейні пари на вірність один одному», - розповідає детектив. Подібні справи абсолютно не входять до компетенції міліції, тому у людей немає ніяких варіантів, окрім того, щоб звернутися саме в детективне агентство.
Після того, як Ганна Сліпич переїхала з Криму до Києва, вона перервала всякий зв'язок своїми старими друзями та знайомими. Але вже після декількох років вона зрозуміла, що дуже сильно сумує по одному другові, якому не встигла зізнатися в тому, що сильно любить його. Всі самостійні спроби відшукати хлопця просто ні до чого її не привели. У зв'язку з цим дівчина і звернулася в детективне агентство. «Вже через пару днів я отримала інформацію про те, що мій друг одружився, - переживає дама. - Я абсолютно не хотіла лестощі в чужу сім'ю, тому просто припинила вести розслідування ». Але вона оцінила, наскільки ефективно працюють приватні детективи і тепер на підставі отриманого досвіду хоче перевірити, наскільки вірний їй нинішній обранець. «Можна довіряти, але потрібно і перевіряти», - сміється дівчина.

Легалайз

У парламенті вже кілька разів були розглянуті законопроекти, які передбачали легалізацію діяльності приватних детективів. Але кожен раз не вистачало необхідної кількості голосів для їх прийняття. На самому початку законодавці хотіли дозволити приватним детективам проводити збір біографічних даних, а також ту інформацію, яка необхідна для звернення до суду клієнтів агентств, здійснювати розшук зниклих людей і проводити спостереження за ними, здійснювати вивчення документів і використовувати у своїй роботі радиоустройства і оптичні прилади. Але вже в останніх законопроектах була заборонена, як прослушка приміщень, так і проведення зйомки в приміщеннях без згоди на те господаря помешкання. І якщо ще не так давно депутати хотіли дозволити сищикам періодично в певних ситуаціях застосовувати також і вогнепальну зброю разом з наручниками і гумовими кийками, сльозогінним газом, то вже в останній редакції законопроекту з цього приводу не було сказано жодного слова.

«Просто наше суспільство дуже сильно боїться всього того, що ще йому не відомо, - говорить на цю тему Володимир Олійник, депутат думи з Партії регіонів, що є співавтором останньої редакції законопроекту про розшукової діяльності, який був знятий з розгляду ще в травні. - Але враховуючи той факт, що на ринку дана послуга є дуже затребуваною, то її терміново треба виводити з тіні. Я упевнений, що прийняття такого закону не може завдати ніякої шкоди людям. Найголовніше у всьому цьому - це ввести неодмінна ліцензування сищиків, що працюють в даній області, щоб до них можна було пред'являти серйозні вимоги ». Також депутат вважає, що після того, як відбудеться очікуване скорочення в силових структурах, дуже багато людей просто опиняться без роботи. І якщо детективна діяльність буде легалізована, то це дозволить їм використовувати і далі свої напрацьовані навички також під контролем держави.

Сергій Одаренко