Головна » Про нас » Преса про нашу агенцію » Київські детективи шукають зниклих коханців і стежать за подружжям

Київські детективи шукають зниклих коханців і стежать за подружжям

 

Київські детективи шукають зниклих коханців і стежать за подружжям

У роботі приватного детектива насправді немає ніякої романтики.
«КП» дізналася, як працюється столичним «майстрам розшуку».


Київські детективи шукають зниклих коханців і стежать за подружжям

Юлія МИХАЙЛЮК. Фото Людмили МАРЧУК.

У Сполучених Штатах приватних детективів найчастіше називають «мисливцями за винагороду». І в цьому немає нічого дивного. У цій країні даний вид діяльності є дуже популярним. І якщо вірити деяким даним, то кожен десятий житель штатів хоча б один раз, але користувався послугами сищиків. А ось жителі України в цьому плані анітрохи не квапляться наздогнати Америку. Хоча ті, хто добре розбирається в цьому ринку, кажуть, що з кожним роком попит на сищиків в столиці країни збільшується з кожним роком.

- Люди стали набагато частіше звертатися в детективні агентства не з тієї причини, що вони не хочуть працювати з міліцією, а тому що не хочуть ніякого розголосу, і тому що міліція дуже часто не хоче працювати з тими незначними, на їх погляд, питаннями, які і виникають у громадян України, - пояснює дану ситуацію Юрій Конрад, який керує одним із столичних детективних агентств.
Вкрай складно з великою точністю сказати зараз, скільки саме в нашій країні на даний момент працює приватних розшукових агентств. Але якщо вірити неофіційним даними, то їх кількість налічує близько двох тисяч. А ось офіційних просто не існує. І причина цього криється в тому, що в переліку видів підприємницької діяльності немає такого пункту, як надання приватних детективних послуг. Це ж, у свою чергу, означає, що і ліцензії на такі роботи просто не передбачені. І в зв'язку з цим фактом, як зізнаються в тому самі детективи, дуже багато розшукові агентства просто змушені надягати на себе маскування охоронного агентства або ж консультативної компанії.

- Приміром, саме наша компанія зайнялася видавничої діяльність. Тобто ми виробляємо збір інформації в якості журналістів. А ось уже при складанні договорів з клієнтам наші послуги позначаються, як «забезпечення прихованої охорони» або ж «надання юридичної консультації». Загалом, головне, щоб клієнт був задоволений, - розповідає нам Юрій.

Детективи на межі закону

Як кажуть самі сищики, в основному великий попит на їхні послуги відбувається у вересні - листопаді. І це найчастіше стосується таких послуг, як пошук людей, з якими бурхливо був проведений курортний роман. Також не рідко сищикам доводиться шукати несподівано зниклих коханців звернулися дам. І якщо ви хочете знайти свого спокусника, то вам буде потрібно заплатити за таке задоволення близько двохсот доларів на добу. А от якщо ви стали підозрювати свою другу половинку в тому, що вона вам не вірна, то організація стеження за людиною буде коштувати не менше трьохсот п'ятдесяти доларів на добу.
- Замовлення, які пов'язані з розкриттям невірності, є дуже популярними, - говорить на цю тему керівник агентства. Особливо ж, коли процес підходить до суду і необхідні фотографії як доказ зради. Але тут є один нюанс. У нашому законодавстві категорично заборонено втручатися в чуже особисте життя людини. У зв'язку з цим в укладених договорах з клієнтами даний вид послуги обмовляється тільки як «надання інформаційної консультації».

І дана балансування на межі закону є цілком зрозумілою. Просто в нашій країні ніяк не можу прийняти закон «Про приватну розшукову діяльність», який, як вважає адвокат Іван Макара, зможу ввести роботи приватних детективів в правове поле.

- Даний проект закону вже не одноразово подавався на розгляд Верховної Ради, але от досі на жаль, так і не був прийнятий, - робить свої висновки адвокат. - Але при всьому при цьому, незважаючи на деяке байдужість депутатів і всього нашого суспільства до даної проблеми, правовий статус детективних агентств рано чи пізно все одно має бути врегульоване.

Діти - це наше всеОдне із самих основних напрямків роботи приватних детективів - це проведення пошуку зниклих людей. В особливо дуже серйозно стоїть питання, якщо зникають діти. Багато сищики кажучи про те, що причиною такої проблеми є сильне навантаження на міліцію, яка не може жодним чином уделать достатньо часу на кожний окремий випадок. Інші ж говорять про те, що якщо міліція і займається такими питаннями, то чи не приступає до їх вирішення моментально, тому що відповідно до закону необхідно почекати три дні, а тільки потім йти і подавати заяву про зникнення людини. І варто сказати про те, що професіоналізм детективів якраз і полягає не тільки в тому, щоб максимально швидко знайти потрібну інформацію, а й у тому, щоб правильно її потім використовувати в своїй роботі. І в цьому питанні дуже серйозну роль грають ті вміння та навички, які були отримані детективами, коли вони працювали в правоохоронних органах.

Що відбувається за кордоном?Якщо говорити про досвід інших країн, то там приватні детективи часом є серйозною опорою і підтримкою правоохоронних органів. Наприклад, в США, Франції чи Німеччини є навіть спеціальні жетони, які дуже схожі на жетони поліцейських. Там у детектива навіть є повноваження на затримання порушника. І у них є право на носіння зброї.

Фінансове питанняЦіна на послуги приватного детектива безпосередньо пов'язана з тим, наскільки складним є замовлення, а також звертається увага на матеріальний рівень клієнта. І далеко не всі детективи будуть обумовлювати оплату до того, поки не з'ясують всі нюанси замовлення.

Але ось деякі цифри на цю тему:- Проведення розшуку людей - від 250 доларів на добу;- Здійснення стеження за чоловіком - 350 доларів на добу;- Проведення розшуку і збір інформації про злісних неплатників аліментів - 300 доларів на добу;- Проведення фото - відеоспостереження - 350 доларів на добу;- Проведення збору інформації - від 250 доларів на добу;- Проведення пошуку свідків - від 250 доларів на добу;- Проведення перевірки машини на викрадення - 200 доларів;- Надання колекторських послуг - 20 - 50% від поверненої суми.