Головна » Про нас » Преса про нашу агенцію » Чи можна обдурити детектор брехні. Наш експеримент

Чи можна обдурити детектор брехні. Наш експеримент

Поліграфу допомагають непрямі питання, а брехунів не врятує навіть біль

Затвердження відомого кіногероя доктора Хауса про те, що брешуть абсолютно все, є не помилковим, а справжньою правдою. Сотні разів на дню кожен з нас стає брехуном. Наприклад, діти говорять мамі про те, що надягли шапку, коли на вулиці мінусова температура, а вашу чіпав «не я", і взагалі «вона сама впала». Природно, що все це є елементарною брехнею.

І ось особисто мене в такі моменти неодмінно відвідувала одна думка про те, а щоб могло бути, якби ось саме мене такого хорошого і красивого відправили на перевірку на детекторі брехні? Швидше за все, всі мої самі тім'яні боку неодмінно почали б вилазити на світ на загальний огляд. І саме з такою думкою я і відправився в детективне агентство «Конрад», щоб поспілкуватися з досвідченим поліграфолгом Павлом Волковим.

Перед цим я, звичайно, прочитав не одну тонну розумних порад на предмет того, як можна обдурити цю машину. І тепер я сідаю в крісло, щоб намір почати брехати. Але от уже після того, як я побачив з десяток самих різних датчиків, які прикріплюються до пальців, до голови і грудей піддослідного, якось моя самовпевненість початку здуватися поступово. «На екрані неодмінно відіб'ється навіть найменше ваше хвилювання, навіть якщо ви абсолютно кришталевий людина, а вже тим більше приховати обман вам і зовсім не вдасться, - пояснює весь цей процес майстер своєї справи. - Ваш організму буде зданий за сімома показниками: биття вашого серця, рух пальців на ногах, глибина і частота вашого дихання, зміна тембру голосу, а також потовиділення на кінчиках пальців ваших рук. І тут навіть немає ніякої необхідності в тому, щоб прямо запитати, чи ти вкрав гроші чи ні з того сейфа. Можна тут надходити набагато хитріше. Наприклад, я буду ставити питання: «Катю, а ви не знаєте в якій школі ви навчалися?» Природно, що ви знаєте відповідь на це питання. І ось саме в цей момент я раптом запитаю: «Катю, а ви не в курсі випадково, в якій саме школі вчився людина, яка вкрала гроші з того самого сейфа?». І якщо ви маєте до цього якесь відношення, то ваш мозок почне мені вас здавати, а також говорити: «Катю, ну це ж ми з тобою і зробили!» Поліграф ж зможе засікти всі ці зміни.

І правда, всі мої спроби назвати абсолютно інше ім'я, спотворити якісь навіть самі незначні дані, або ж спробувати в процесі відповіді подумати про свою улюблену кішку, щоб відвести від теми детектор брехні, не увінчалися успіхом - поліграф зміг вирахувати всі мої сокровенні таємниці .

Найрізноманітніші клієнтиЯк розповідає Павло Волков, до нього приходять, щоб з'ясувати всю правду, найрізноманітніші за своїм віком і соціальним станом люди. Але при цьому практично у всіх них є однакові проблеми. В основному хвилює питання того, щоб перевірити тієї чи іншої людини, перш ніж приймати його до себе на роботу. Також дуже актуальна проблема подружньої невірності або ж просто якихось сімейних негараздів. Ми допомагаємо в питаннях розслідування, пов'язаних з крадіжками. Не так давно ми були змушені провести перевірку хлопця, якого почали підозрювати у крадіжці. До нас прийшов абсолютно звичайна молода людина, але я відразу запідозрив, що тут щось не те. Я прекрасно бачив, що він дуже добре одягнений, а ось туфлі в нього були просто найбезглуздіші. Я почав задавати йому питання, а екран почав показувати, що він дуже активно ворушить пальцями своїх ніг. Я попросив його зняти черевики. Він зняв, а там вся нога у нього була в крові. І виявилося, що він просто підклав собі під великий палець канцелярську кнопку. І кожен раз, коли було потрібно відповідати на мої запитання, він натискав на неї, щоб обдурити детектор болем. Природно, з'ясувалося, що гроші були вкрадені саме їм.

На екрані. Відобразяться ритми серцебиття і дихання. Фото: П. Волков

І чого тільки не буває в нашій практиці. «Прийшла до мене якось колоритна пара. Дама була дуже велика, величава і тримала в руках ще авоську, з якої стирчав хвіст оселедця. А от її чоловік був неймовірно маленьким, тендітним і худеньким людиною. Причому чоловік був явно чимось наляканий, - згадує Павло. - Вона висувала йому звинувачення в тому, що у нього була порочний зв'язок з їх сусідкою. І вона дуже просила перевірити чоловіка на детекторі брехні. Я попросив її вийти і почала попередню бесіду з чоловіком. Він мені зізнався навіть без детектора брехні. Ми природно вирішили розповісти його дружині всю правду. Запросили її для цього, але не очікували того, що вона влаштувала. Вона прямо цій авоською своєї з оселедцем всередині початку лупити бідолаху по всіх можливим і неможливим місць тіла, повалила його на підлогу. Це був просто жах якийсь. Ледве змогли її втихомирити. А адже побила до крові свого мужика ».

Павло повідав мені, що часом буває і зовсім не до сміху. «Іноді буває, що доводиться працювати з самими справжніми злочинцями. І зовсім не відомо, що у них в даний момент на думці. Не приніс він з собою якусь зброю ». Буває, що ситуації розпалюються просто до межі. «Був випадок, коли один дуже солідний чоловік в буквальному сенсі слова притягнув до мене свою дружину, щоб теж перевірити її на предмет зради. Вона добровільно погодилася на проходження перевірки на детекторі. Її чоловік запитав, чи можна буде йому бути присутнім під час проведення цього допиту. Я відповів, що, швидше за все, в його присутності дружина не буде говорити правду, і запропонував прогулятися трохи, поки ми будемо працювати. А тест триває близько півтора години. Виявилося, що дівчина була абсолютно чиста, про що я поспішив повідомити чоловікові. Але він після цього почала кричати, що ми, поки він гуляє, за його спиною за його ж гроші роги йому наставляли. Ну що можна було відповісти такому Отелло? ».
Але при всьому при цьому ніякої охорони у поліграфолога немає. Це пояснюється тим, що у нього просто приватна фірма, а не якесь відділення міліції. І якщо поліграф дійсно підтверджує вину злочинця, то завдання Павла просто зв'язатися із замовником цієї перевірки, щоб уже він брав якісь конкретні заходи. «Але деколи навіть для міліції результати проведеної мною перевірки можуть не грати ніякої ролі. Вони є в таких питаннях просто підказкою, але не самі доказом ».

І навіть йог не зміг обдурити поліграфЯ робила спроби обдурити поліграф, але все це було марно. І мені відповіли, чому саме. Виявилося, що всі ті рекомендації, які я прочитала про те, як обдурити машину, яких в інтернеті величезна кількість (наприклад, як у випадку з тією кнопкою в черевику) - це просто пастки самих же поліграфологів.

«Ми самі пишемо і поширюємо такі поради, щоб викликати інтерес у потенційних клієнтів, - розповідає Павло. - Це ж машина, яку обдурити просто неможливо. Збій може відбутися тільки в самій системі програми, від чого будуть тільки незначні похибки. І тільки один єдиний раз людині трохи вдалося збити з пантелику цей апарат. Ми провели експеримент і запросили для нього чоловіка, багато років практикуючого йогу, який чудово вміє контролювати своє дихання. Але крім цього у нього ще є куль, а також він потіє, як всі прості люди. Тому і обман не вдався ».

Щоб почути всю правду в детективному агентстві, необхідно заплатити в межах п'ятисот гривень. Але і ця ціна може змінюватися в залежності від того, наскільки складною є ваша ситуація. Крім цього варто пам'ятати, що проходити перевірку на поліграфі людина може тільки в добровільному порядку.
До слова сказати, поліграф також є і в Главку МВС АРК. Але правоохоронці використовують його лише при роботі з певними злочинцями. Застосовується така машина тільки в особливих випадках і дуже складних ситуаціях. Якщо є необхідність дійсно звузити коло підозрюваних у злочині.

Автор: Середа Катерина