Головна » Про нас » Преса про нашу агенцію » Не «правова» професія - ДЕТЕКТИВ

Не «правова» професія - ДЕТЕКТИВ

 

Не «правова» професія - ДЕТЕКТИВ

 

Не «правова» професія - ДЕТЕКТИВ

Кожен з нас у своєму далекому дитинстві грав у детективів, впиваючись історіями з книг Гарднера, Едгара По і Чейза. Але зараз якось все більше розбурхує уми сучасності Марініна, Констнатінов і Дар'я Донцова. Звичайно, на смак і колір, як говориться. Але факт залишається фактом, детективи були завжди і будуть в майбутньому. Ось тільки сьогодні вже замовити їх послуги можна в детективних агентствах. Поки як такого закону, який би регламентував і повноцінно дозволяв вести таку діяльність, не існує. Але вже хоча б є його проект. І при всьому при цьому протягом десяти років детективні агентства в Україні здійснюють свою діяльність далеко не підпільно. Шлях навіть в законодавстві і немає певних норм, які б могли повноцінно регулювати їх роботу, але також відсутність таких законів абсолютно не говорить про те, що їх діяльність дійсно є забороненою.

Ким сьогодні є справжній детектив?

На сьогоднішній день детектив - це досить грамотний і ерудований людина, яка деколи має відразу кілька утворень, а також відмінно знає декілька мов, має багатий життєвий досвід, є відмінним психологом, вміє аналізувати складні ситуації, вміє блискавично приймати складні рішення в екстремальній ситуації, а також повністю несе за них відповідальність. Також до цього варто додати, що у нього відмінне почуття гумору, і він повинен володіти приголомшливими акторськими здібностями, оскільки детективам нерідко потрібно перевтілюватися в інші образи. І найчастіше - це колишні співробітники правоохоронних органів.

І щоб дізнатися побільше про цю спеціальність з перших вуст, ми вирішили поспілкуватися безпосередньо з представником цієї непростої спеціальності.

Координатор Детективного агентства "Конрад" Юрій Володимирович Конрад (м.Київ)

Детективне агентство «Конрад» здійснює свою діяльність не тільки в Києві чи на території Київської області, але також активно допомагає своїм клієнтам по всій Україні, приймаючи замовлення навіть в інших країнах. У цьому плані нам дуже сильно допомагає наявність дуже серйозних і великих зв'язків з нині працюють приватними детективами та детективними агентствами в Латинській Америці, в Африці і в Азії, а також у Європі. Це дає нам можливість дуже багато питань вирішувати дистанційно. Але природно, що наші співробітники завжди готові провести особистий виїзд, якщо в цьому дійсно виникає необхідність.

Співробітники нашого детективного агентства є членами міжнародної поліцейської асоціації, а також входять до складу та інших професійних об'єднань, що є відмінною підмогою в нашій роботі.

Кор. Існує думка, що в основному детективні агентства займаються розслідуванням подружньої невірності. Це дійсно так?

Координатор Детективного агентства "Конрад" Юрій Володимирович Конрад (далі ДА «КОНРАД» - ред.):

Звичайно ж, ні. Але враховуючи і той факт, що наша діяльність в Україні поки не узаконена так, як це повинно бути насправді, то і не всі жителі нашої країни мають необхідну інформацію про ті можливості, які вони можуть отримати при взаємодії з нами, а також не знають того переліку послуг, що надає детективне агентство. У нас працюють справжні професіонали, які мають відмінну підготовку, завдяки своїй роботі в самих різних підрозділах. У них є відмінні навички, а також необхідні знання. Але головне, що вони мають життєвий досвід. І не рідко крім того, що до нас звертаються, щоб ми провели виявлення подружньої невірності, ми також можемо:

- Провести розшук людей. Причому сюди відноситься розшук шахраїв, які втекли з дому дітей, рідних людей);

- Проведення перевірки партнерів по бізнесу перед тим, як ви будете укладати з ними угоду;

- Проведення пошуку крадених машин;

- Здійснення почеркознавчої експертизи;

- Проведення збору доказів (для надання в суд при проведенні того чи іншого розслідування);

- Проведення перевірки на поліграфі;

- Проведення перевірки приміщень на виявлення підслуховуючих пристроїв.

Одним словом, ми можемо сказати, що надаємо свою професійну допомогу саме в тих питаннях, які зазвичай не входять до компетенції адвокатів, а також в ряді випадків і до компетенції правоохоронних органів. Це, звичайно ж, подружня невірність, а також і ряд інших самих різних ситуацій, з якими з якихось причин не справляються правоохоронні органи.

Кор. Враховуючи той факт, що поки на даному етапі законодавство України жодним чином не регулює детективну діяльність, то на яких засадах ви будуєте свою роботу?

ТАК «Конрад»: Нашими принципами в даній ситуації є: що нам не заборонено, те дозволено. Але природно, ми також орієнтуємося на принципах порядності та повної конфіденційності щодо тих, хто до нас звертається за допомогою. Буває вкрай складно пояснити іноземним громадянам, що з ряду причин ми просто не можемо підписати ніякі договори з ними саме про надання детективних послуг, тому що в нашому законодавстві даний вид діяльності просто не врегульоване. І ми впевнені, що відсутність такого закону анітрохи не красить нашу країну, а виглядає абсолютно дико в даних умовах. За великим рахунком, робота проводиться і діяльність існує, а от ніякого її регулювання просто немає. Адже дуже багато клієнтів потребують того, щоб був договір, який зможе дати їм гарантію їх прав. Тому і з'являється на ринку стільки багато непрофесійних гравців, а дуже часто навіть стикаємося з аферистами, після чиєї діяльності деколи ситуацію вже просто неможливо виправити.

Кор. Практично всі детективні агентства дійсно користуються величезною популярність. Вам довіряють не тільки приватні особи, але навіть і ті, хто займається бізнесом. І швидше за все, що в разі великої необхідності вони прийдуть і звернуться саме до вас, а не до співробітника правоохоронних органів. І тут постає постійне питання заробітку. Адже абсолютно зрозуміло, що вкрай важко порівнювати заробітну плату співробітника міліції і приватного детектива. Чи справа не тільки в цьому?

ТАК «Конрад»: Ось тут я з вами анітрохи не можу погодитися. У багатьох ситуаціях просто неможливо надати допомогу краще, ніж це зробить саме співробітник правоохоронних органів, який має певні повноваження. І скажу чесно, що мені, як колишньому співробітникові правоохоронних органів, кілька прикро, що справи йдуть саме так. Анітрохи не можна дискредитувати правоохоронні органи. У цьому і полягає завдання нашої держави, в тому, щоб були створені відповідні умови роботи, в яких вони якісно зможуть виконувати свої обов'язки. Ми ж у таких умовах перебуваємо саме завдяки нашим клієнтам, які дуже добре платять за нашу роботу. Також ми отримуємо не рідко і просто додаткові бонуси за відмінно виконану роботу. Але багато питань і проблеми наших клієнтів просто не входять в спектр впливу правоохоронних органів, у зв'язку з чим вони і змушені звертатися до нас.

Кор. Які саме послуги вашого детективного агентства користуються найбільшим попитом?

ТАК «Конрад»: Ці послуги, про які я зараз скажу, є, напевно, найбільш затребуваними. Але нашим основною перевагою є і те, що ми маємо представників у кожному регіоні України, що дозволяє нам надавати свої послуги в оперативному режимі:

- Виявлення подружньої невірності;

- Перевірка людей на поліграфі;

- Проведення збору інформації щодо потенційних партнерів;

- Забезпечення безпеки бізнесу;

- Проведення перевірки способу життя дітей;

- Проведення самих різних розслідувань, до яких також відноситься шахрайство в інтернеті.

Кор. А є замовлення, за які ви не візьметеся ні за яких обставин?

ТАК «Конрад»: Звичайно, якщо ці замовлення якимось чином пов'язані з криміналом, і абсолютно йдуть в розріз з законодавством нашої країни. Абсолютно всіх грошей все одно не заробиш. І нам це не буде цікаво. Найголовніше для нас - це стабільність і бездоганність нашій репутації.

Кор. А ви співпрацюєте з правоохоронними органами?

ТАК «Конрад»: Після того, як ми на прохання клієнта виробляємо збір всієї необхідної інформації, яка абсолютно не відноситься до криміналу, дуже часто вкрай складно дати їй хід без участі правоохоронних органів.

Кор. Чи приходять до вас адвокати за підтримкою?

ТАК «Конрад»: Звичайно. Причому з їх боку буває дуже багато звернень. І дуже багато з них з нами співпрацюють на постійній основі. Це є виключно правильним підходом. Робота адвоката пов'язана з паперами, з постійним його присутністю в суді. А ми ж проводимо збір інформації, якою вони потім і дають хід в самих різних інстанціях. Тобто наша робота полягає якраз в зборі саме ті даних, ми проводимо найрізноманітніші експертизи. І не рідко наші потенційні клієнти звертаються до адвокатів і юристів, хоча і ми можемо виконати їх замовлення.

Кор. А чи можна ту інформацію, яку ви збираєте, тому використовувати якимось чином в суді як докази?

ТАК «Конрад»: Якщо її правильно оформити і використовувати законні методи її одержання, то все можливо. Наприклад, якщо мова йде про пошук свідків і просто взятті з них письмового свідчення про якусь подію, то чим це буде не доказ? Наші співробітники є дуже досвідченими оперативниками, які в якійсь мірі і актори. Вони можуть зіграти абсолютно будь-яку роль, немов у театрі, вони можуть придумати на ходу будь-яку легенду, яка не викличе ніякої підозри, якщо є необхідність отримати конфіденційно якісь докази.

Кор. Ваші послуги доступні тільки виключно заможним людям?

ТАК «Конрад»: Тут уже все залежить виключно від того питання, яке перед нами стоїть. Варто сказати, що вартість послуг не з дешевих. Але я б сказав, що тут все диктує нам ринок. І у нас дуже багато вдячних клієнтів, які приводять нових. А ціна вибудовується відповідно існуючому попиту. Ми маємо свій власний бренд, якому вже довіряють. А люди завжди готові платити за якість. І в деяких випадках, залежно від конкретної послуги, ми готові піти на поступки, якщо, наприклад, мова йде про зниклого дитину або про щось подібне. І в цій ситуації ми готові прийняти залишок оплати виключно при позитивному вирішенні питання. Але працювати абсолютно безкоштовно ми не можемо, тому що завжди присутні певні витрати. І люди завжди нас потім дякують.

Кор. Наприклад, якщо дитина опинилася в дуже сумнівній компанії, то, скільки буде коштувати батькам, щоб дізнатися про це?

ТАК «Конрад»: Щоб ми могли оцінити ту чи іншу послугу, нам необхідно розуміти, скільки саме часу піде у нас на те, щоб провести спостереження за дитиною (день або кілька годин), нам потрібно розуміти, чи буде потрібно проводити збір інформації про його оточенні або потрібна буде конкретна інформація про його навчання. Якщо говорити приблизно, то всі дані будуть коштувати близько п'ятисот доларів США. Але взагалі всі такі питання завжди вирішуються в індивідуальному порядку.

Кор. А до вас можуть влаштуватися на роботу колишні співробітники УБОЗу, наприклад? Ну або помічником детектива?

ТАК «Конрад»: Найчастіше ми самі шукаємо тих, хто нам потрібен. Природно, що це будуть тільки колишні співробітники правоохоронних органів і силових структур, які вже при роботі на посаді відповідно себе проявили. У нас немає можливості давати випробувальний термін і інші перевірки проводити, тому що наші клієнти звертаються часто з дуже делікатними питаннями. І тут не можна допустити жодної помилки.

Кор. А можете розповісти якийсь випадок зі своєї практики, який вас сильно здивував або ж обурив з тих чи інших причин.

ТАК «Конрад»: Так, був одного разу випадок, який мене сильно здивував. Звернулася до нас якось жінка, щоб провести перевірку свого чоловіка на невірність. І коли ми з нею зустрілися, вона показала фотографію, і виявилося, що це колишній начальник одного з наших співробітників, якого ми якраз і хотіли поставити на виконання цього завдання. Але коли саме він побачив це фото, то зовсім випадково сказав: «О, Миколайовичу !!!». Клієнтка природно, здивовано запитала: «а ви що, знайомі?». Той почав говорити, що просто помилився. Але клієнтка стала згадувати сама, що десь бачила його. В результаті нам довелося мене співробітника. Але все пройшло досить добре. Виявляється чоловік не зраджував їй, а сама клієнтка була дуже задоволена виконаною роботою.

Думки вголос

ТАК «Конрад» координатор Юрій Володимирович:

Наші люди поки просто ще не знають, куди саме вони можуть піти в разі виникнення скрутної ситуації. Вони йдуть в міліцію, але там чують, що у них немає ніяких підстав для конкретних дій. Або ж готові шукати за бензин. Якщо ж вони підуть до адвокатів, то там спочатку запитають про добробут, а потім ще кілька разів подумають, перш ніж стануть використовувати законні методи, щоб витратити гроші клієнта, і при цьому не можуть дати жодного результату.

Варто подивитися на Захід, в цей цивілізований світ, в якому вже досить давно саме приватний розшук вирішує безліч найрізноманітніших питань.

Розмову з детективом провела Вікторія Бурковська

Перевірка приміщень на виявлення підслуховуючих пристроїв буде коштувати доларів за перевірку одного квадратного метра, це при використанні професійного обладнання, яке коштує 25 000 доларів. У цей час працює протягом двох годин сканер, а також ведеться ручне спостереження всього приміщення. Рекомендується замовляти відразу мінімум перевірку сорока квадратних метрів, що обійдеться в 400 доларів.

Проведення перевірки на поліграфі стоїть за одну людину півтори тисячі гривень. Це самий практичний спосіб дізнатися правду. Але все проводиться тільки на добровільній основі. необхідний один день на підготовку фахівця, який підготує питання відповідно до певним завданням. І вже наступного дня буде проведено тест. На одну людину приблизно буде потрібно дві години роботи. Точність результату буде досягати - 99 - 100%. При цьому використовується

Хто найчастіше цікавиться питаннями зради коханої людини?

Найчастіше в цьому питанні активність проявляють чоловіки, оскільки саме вони найчастіше забезпечені фінансово і завжди готові піти на дуже рішучі дії, щоб встановити факт зради коханої людини. Жінки ж у цьому плані більш потайливі, вони часто намагаються використовувати свої власні сили і ресурси, але в результаті все одно просять про допомогу детективів.

Як самостійно виявити ознаки зради?

Як кажуть клієнти, то це пов'язано зі звичним способом життя. Він змінюється. Змінюється також і настрій людини, її фінансове становище.

                                                                   Джерело: Журнал "Людина і право в Україні" № 2 (9) 2011