Головна » Про нас » Преса про нашу агенцію » WWWзлом. Інтернет-шпигунство в Україні

WWWзлом. Інтернет-шпигунство в Україні

 

WWWзлом. Интернет-шпионаж в Украине

Фото: Іван Чернічкін, Фокус

    WWWзлом. Інтернет-шпигунство в Україні

 

Життя у всіх на огляді. Що з себе являє шахрайство і розбій в інтернеті, Надія Бучинська оцінила на власному досвіді в той момент, коли її блог, а також всі поштові скриньки та ICQ виявилися доступні для друга її чоловіка, після того, як він справив їх злом. Дружини ведуть стеження за власними чоловіками, чоловіки в цей час стежать за дружинами і коханками, батьки спостерігають за власними дітьми, а ось діти вже за своїм друзями. І виходить такий круговорот. Шпигунство в Україні набирає свої оберти, особливо популярним стає це дію саме в інтернеті. А приватне життя людини, яка там проводить багато часу, стає все менш і менш захищеною від різних хакерських атак і нападів. І саме відсутність будь-якої приватності, як вважає CNN, стане одним з головних десяти трендів цього року в області інтернету. І навряд чи громадяни України увійдуть до лав винятки із загального правила: адже у нас тільки в соціальних мережах на сьогодні налічується близько шести мільйонів осіб, а ось вже до дві тисячі одинадцятого року, як прогнозують агентства прямих комунікацій, їх число збільшиться ні більше, ні менше, але на вісімдесят п'ять відсотків. І те, що люди переносять своє життя у віртуальний простір, уже є причиною появи цікавості, а також стає причиною того, що розпалюється ревність і викликає певного роду агресію. Банальна листування через електронну пошту, проведення діалогів через скайп, здійснення спілкування за допомогою соціальних мереж, - все це провокує те, що з'являється скоєно новий метод, щоб втрутитися в життя іншої людини. Це називається електронним шпигунством. Та й на кожен вид спілкування через інтернет вже давним-давно були створені спеціальні програми, які можуть зламати всі і вести стеження за людьми.

Існує величезна кількість самих різних способів, які дозволять дістатися до приватних даних практично будь-якого інтернет-користувача. І таких методів ще більше, ніж навіть самих соціальних мереж або ж поштових серверів. Набагато простіше зробити злом електронної скриньки або ж зламати інтернет-пейджер, попередньо досконально вивчивши свою жертву. Здійснюється збір всієї можливої ??і доступної інформації про людину, вивчаються його захоплення та уподобання, можна навіть просто зав'язати з ним прямий контакт, і він нічого не буде підозрювати на ваш рахунок. І вже за результатами проведеного спілкування та дослідження можна підібрати необхідний пароль або просто відкрити необхідний доступ, використовуючи контрольне питання. «Любителям залишається тільки додати про себе конкретні дані в профілі. Наприклад, де вони хрестилися і одружувалися, куди ходили в перший клас, про свої перші поцілунки, а заодно і написати розрахунковий рахунок. Не варто всього цього робити в профілі або в статусах. У цьому випадку шахраям не складе великих труднощів отримати від вас те, що їм потрібно, навіть не ставлячи до відома про це », - попереджає досвідчений детектив Юрій Конрад, який є директором столичного детективного агентства« Конрад ».

Якщо ж при зломі не спрацьовує найпростіший варіант, то неодмінно буде використовувати вже більш потужна артилерія. На пошту майбутньої жертви закинуть лист, в якому буде міститися вбудований вірус. Найчастіше такі листи вже мають вкладений файл у вигляді архіву або якихось картинок, які одержувачу пропонують завантажити і потім переглянути. До речі, дуже часто така посилка відправляється від імені відомих компаній, це можуть бути вебмані або ж який-небудь оператор стільникового зв'язку. Природно, що дуже багато користувачів в такому випадку навіть думати не стануть, що їм щось загрожує, а просто відкриють посилання, запустивши у своє особисте життя досвідчених інтернет- шахраїв.
Послуги хакерів є не з дешевих задоволень, і їх вартість може становити від п'ятдесяти доларів до кількох тисяч. До цих послуг відноситься злом електронних адрес або ж сайту, причому не тільки приватних осіб, але і їх в тому числі. І також існує дуже багато всіляких програм, які дозволяють робити такі зломи і виробляти стеження в мережі. Деякі з них ви навіть самі можете скачати з інтернету або ж купити, якщо завдання стоїть більш серйозна. Приміром, одне з найпопулярніших програм є Spy Recon. Вона фіксує все, що вводилося з клавіатури певної людини, а також зчитує інформацію з чатів.

Довіра через перевірку. На думку психолога Марії Ващук найчастіше хакерами інтернету стають ті люди, у яких недовіру є проблемою з дитинства. Порятунком ж від електронних зломів можуть стати дії самих користувачів, як вважають експерти, що спеціалізуються на забезпеченні безпеки в інтернеті. Вони радять створювати користувачам паролі, які будуть найбільш складними, що складаються, як з цифр, так і різних символів. Причому також повинен бути використаний різний регістр. «Звичайно, існують програми, які займаються підбором паролів. Але вони можуть вважати досить нескладні поєднання букв і цифр. Якщо ж пароль максимально підготовлений, то на його злом можуть піти місяці і навіть роки. Але при цьому варто вигадувати собі ті паролі, які ви ні за яких обставин не забудете. І також необхідно міняти пароль хоча б один раз на кілька місяців. Всі свої дані вводите тільки з тих комп'ютерів, в яких ви впевнені самі. Справа в тому, що на чужому комп'ютері може перебувати програма стеження », - говорить ну цю тему свою думку хакер Павло, який має серйозний досвід в даних питаннях. Але навіть, незважаючи на те, що ці правила є загальновідомими, дуже багато хто ними просто нехтують. «Приблизно рік тому я просто завів інтригу на стороні. І, на жаль, був занадто відвертий зі своєю коханкою, абсолютно не думаючи про те, які у цього можуть бути наслідки. І вже після того, як ми розлучилися з нею, вона досить просто змогла підібрати до моєї поштою пароль, а також до профілю в соціальній мережі і вже звідти написала моїй дружині, видавши їй все про наших з нею стосунках в кожній подробиці. Природно, що я вже нікого не міг звинувачувати в даній ситуації, крім себе самого », - розповів нам досить відверто свою історію Віктор, який займається бізнесом.
Найбільш уразливими для проведення злому стають безкоштовні сервіси пошти. Таким чином, відома співачка Світлана Лобода на собі випробувала. Її особистий електронну адресу був зламаний людиною, яка раніше працював разом з нею. «Саме з цієї причини я була змушена раз п'ятнадцять міняти свою поштову скриньку. Знайомі вже жартома у мене запитували: «На який із твоїх двадцяти скриньок відправляти тобі листа?» А нинішній мою адресу прив'язаний до мого офіційному сайту. Як кажуть фахівці, зробити злом такого ящика набагато складніше », - запевняє співачка.
Але щоб не довелося міняти електронну адресу по кілька разів, а також не проводити генерацію пароля із сотні знаків, найкраще скористатися антишпигунською програмою, яка просканує комп'ютер на присутність електронного стеження.

Як думають зломщики?
Хочу знати все. Денис Авраменко мало не став жертвою зайвої підозрілості своєї дівчини, яка вирішила зламати його профіль у соціальній мережі. Не є чимось унікальним і для українських психологів робота з тими, хто став жертвою скоєного комп'ютерного злому. «Бажання вести стеження за власним партнером найчастіше виникає у тих людей, які якимось чином залежать від нього. Це може бути матеріальна чи емоційна залежність. Але також причиною всього може послужити і недовіра до партнера або ж власна невпевненість », - розповідає нам психолог зі стажем Олена Аксьонова.
Дуже багато жертв такого шпигунства стають ними з ініціативи власних родичів або ж близьких людей. «На мій превеликий жаль, саме зі мною і сталася подібна історія. Один близька мені людина справив злом мого профілю в Живому Журналі, а також зламав всі мої поштові скриньки, сайт і чати. Крім усього цього, також в мережі з'явилася порнографія, на якій було написано моє ім'я і мій телефон. Всі ці переслідування почалися через кілька місяців, як ми розлучилися. Хакером ж виявився друг мого колишнього чоловіка », - розповіла нам свою історію фінансист Надія Бучинська.
Також з такою ж проблемою довелося зіткнутися і бізнес-тренеру Денису Авраменко, який піддався сильному цікавості з боку своїх рідних і близьких людей. «У якийсь момент моя дівчина почала підозрювати, що нібито почав якісь стосунки на стороні, причому моя нова пасія була з інтернету. Вона вирішила навіть заплатити фахівцям, щоб вони зламали мій профіль у соціальній мережі, і прочитала листування. Але вони не змогли цього зробити. Далі ж було вже гірше і смішніше. Дівчина вирішила сама підібрати пароль, просто сидячи за моїм комп'ютером, поки я знаходився в душі. Але і знову вона не змогла цього зробити. Треба сказати, що вона все робила дуже правильно і вкрай акуратно. Але отримати пароль не завжди вдається », - зізнався Денис.
Психологи рекомендують проявляти певне розуміння до таких патологічних проявів цікавості. «Це називається просто базовим недовірою до світу. Дана модель поведінки закладена ще в дитинстві, і вона залишається на все життя, на жаль. Якщо ж людина не має жодної довіри, то він буде постійно вести контроль, щоб максимально створити для себе почуття безпеки », - вважає Марія Ващук, досвідчений психолог. Для певного типу людей, які мають дуже багато свобоного часу, злом чужого профілю є просто спробою зайняти себе чимось. Як кажуть фахівці, для цих людей важливіше просто справити злом, а не отримати дані, приховані за паролем.

Юлія Смидович, Анастасія Морозова, Фокус
14.05.2010.